Muro Broken


Karta Techniczna
Karta Techniczna
Karta Bezpieczeństwa
Karta Bezpieczeństwa
Certyfikaty
ATEST
Certyfikaty
LZO
Film Instruktażowy
Film Instruktażowy
 

Połącznie Decoverni Muro Classic z farbą metaliczną Sundeco daje możliwość wykonania powierzchni o wyjątkowej i wyrafinowanej elegancji. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących nowoczesnych systemów nadających wnętrzom ponadczasowy charakter.
Przygotowanie powierzchni
Gruntowanie – przygotowujemy powierzchnię zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem NEO GRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY i po upływie około 4–6 h nanosimy biały lub podbarwiony podkład DK QUARZO. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6–8 h.

Sposób wykonania Broken
Białą masę Muro Classic nakładamy pacą metalową na powierzchni około 3–5 m² (nie dopuszczamy do całkowitego wyschnięcia). Efekt Broken uzyskujemy za pomocą tzw. pacy trawiastej wyciskając w mokrej jeszcze masie charakterystyczny wzór, najczęściej po skosie. Czekamy aż masa delikatnie podeschnie (10-20 min. zależne od temp. i wilgotności) po czym delikatnie wygładzamy w pierwszej kolejności duoszpachelką, następnie pacą metalową. Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Przed nałożeniem Sundeco należy powierzchnię przetrzeć drobnym papierem ściernym. Farbę Sundeco najczęściej nanosimy w 2 warstwach. Pierwszą warstwę najlepiej rozcieńczyć z wodą około 15%, nałożyć wałkiem po czym na mokro przetrzeć gąbką niwelując charakterystyczny wzór po wałku. Po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy, przystępujemy do nakładania drugiej po wcześniejszym rozcieńczeniu z wodą około 10–15% . Pracę wykonujemy pędzlem lub gąbką wcierając Sundeco w charakterystyczne wżery (staramy się aby nie zamalować płaskich powierzchni), po czym na mokro przecieramy uzyskując ostateczny efekt produktu.
Przykładowe zestawienie składników MURO BROKEN (przy wyborze wersji nakładania – na pędzel)
Scroll to Top