CeboArt Stucco


Karta Techniczna
Karta Techniczna
Karta Bezpieczeństwa
Karta Bezpieczeństwa
Certyfikaty
Certyfikaty
Film Instruktażowy
Film Instruktażowy


Stiuk wapienny to szlachetne, ekologiczne, cienkowarstwowe pokrycie dekoracyjne oparte na bazie naturalnych składników i wapna. Ekskluzywna powłoka, pozwala łatwo osiągnąć  efekt sztukaterii weneckiej, która odbijając światło tworzy trójwymiarową przestrzenną głębię, optycznie powiększając pomieszczenie. Produkt odporny na działanie grzybów i glonów. Może być zastosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.
Sposób przygotowania powierzchni:
Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej , nakładamy wałkiem  CeboFix R  i pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 do 12 h.

Sposób wykonania:
Cebo ArtStucco nakładamy w dwóch lub trzech warstwach. Pierwsza warstwa pełni rolę podkładu, nakładamy ją punktowo, stopniowo uzupełniając wszystkie miejsca aż do pokrycia równomiernie całej powierzchni. Masę rozprowadzamy dość cienką warstwą przy użyciu pacy INOX, unikając tworzenia zgrubień. Po wyschnięciu pierwszej warstwy należy przeszlifować całość powierzchni rantem pacy, dzięki czemu pojawi się wstępny zarys docelowego wzoru. Po wyschnięciu pierwszej warstwy (około 6 do 8h) przystępujemy do aplikacji drugiej warstwy masy, wykonując krótkie ruchy krzyżowe. Na tym etapie korygujemy wszystkie nierówności powstałe podczas nakładania pierwszej warstwy. Trzecią warstwę nakładamy podobnie jak drugą, a następnie przystępujemy do wybłyszczania. Wykonany stiuk (ostatnią warstwę) należy wygładzić pacą na całej powierzchni (nie dociskając zbyt mocno ze względu na ryzyko jej zadrapania) aż do uzyskania gładkiej, szklistej powierzchni o lustrzanym połysku. Po wykonaniu wszystkich powyższych etapów i po całkowitym wyschnięciu stiuku (nie wcześniej niż po 5 dniach) możemy przystąpić do nakładania wosku. Nakładamy go pacą wenecką jednorazowo cienką warstwą na całej powierzchni. Nadmiar wosku należy usunąć. Po około 2-4 godzinach wosk jest całkowicie wyschnięty i wtedy można przeprowadzić końcowe polerowanie np. za pomocą miękkiej ściereczki lub pacy weneckiej. EcoCera Naturalny wosk wewnętrzny na bazie wody na bazie białego wosku pszczelego i mydła marsylskiego, który nadaje hydrofobowość i zwiększa naturalny blask powierzchni.
Zrzut ekranu 2023-09-18 114642
Scroll to Top