CeboEffects Oxydia

CeboEffects Oxydia


Karta Techniczna
Karta Techniczna
Karta Bezpieczeństwa
Karta Bezpieczeństwa
Certyfikaty
Certyfikaty
Film Instruktażowy
Film Instruktażowy


Czerpiąc inspirację z korozyjnej siły czasu nad materią ,  efekt dekoracyjny  OXYDIA  nadaje powierzchniom  wygląd typowy dla metali oksydowanych. Dzięki połączeniu kolorów , struktur oraz różnych stopni połysku możemy w prosty sposób osiągnąć bardzo ciekawe efekty dekoracyjne. . Charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia, zmywalnością. Nie wymaga gładkich ścian. Wybrane kolory z dostępnej oferty można stosować na zewnątrz budynków.

OXYDIA – MATERIA – LAMINA: trzy efekty, które różnią się formą tekstury.

Katalog 3D

Sposób przygotowania powierzchni: 
Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej , nakładamy pędzlem lub wałkiem grunt głęboko – penetrujący DECOVERNI DG 150 .Po upływie ok. 4 do 6 h. (powierzchnia powinna być sucha) wałkiem malarskim nanosimy zabarwiony na przewidziany kolor w systemie, podkład Decoverni Quarzo. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8 h.

Sposób nakładania CEBOEFFECT OXYDIA. 
Farbę CeboStone, stanowiącą tło dekoracji nanosimy za pomocą pędzla. Rozpoczynamy od górnej części ściany przesuwając się do dołu. Po nałożeniu ok. 2-3 m2 , węższą stroną pędzla rozkładamy w kierunku pionowym piasek zawarty w farbie CeboStone. Drobinki nie powinny być rozłożone jednolicie na całej powierzchni tylko tworzyć dość nieregularne, układające się w kierunku pionowym skupiska. Dalsze powierzchnie łączymy gdy są jeszcze mokre tzw. ”mokre z mokrym”. Całość pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8 h. Na suchą powierzchnię CeboStone, gąbką A/4 nanosimy dwie warstwy farby CeboIron Nero lub Grigio. Kolejność aplikacji, określona jest dla danego systemu kolorystycznego w katalogu CeboEfect Oxydia. Należy pamiętać, że drugą warstwę nanosimy gdy pierwsza jest całkowicie sucha. Czas schnięcia nałożonej warstwy farby wynosi ok. 4 do 6 h. Powierzchnie narażone na szczególne zabrudzenia możemy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym Decoverni Guardi.

Produkty wchodzące w skład systemu:
  • Decoverni Grunt DG 150 – transparentny grunt oparty na akrylowej mikro-emulsji.
  • Decoverni Quarzo – barwiony podkład z delikatnym kwarcem.
  • CeboStone – farba tworząca tło dekoracji.
  • CeboIron Nero – farba tworząca jedną z warstw.
  • CeboIron Grigio – farba tworząca jedną z warstw.
  • Decoverni Guardi – bezbarwny lakier do dodatkowych zabezpieczeń.
Zrzut ekranu 2023-09-18 115024
Scroll to Top