INDUSTRIO

INDUSTRIO – systemy dekoracyjnych farb do wnętrz o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości.

W skład katalogu wchodzą Multi Deco oraz Farba Efekt Baranka. Produkty przeznaczone do wnętrz o dużym natężeniu ruchu,  odporne na uszkodzenia oraz  zabrudzenia ścian.  Niwelują drobne mikropęknięcia podłoża oraz maskują niewielkie nierówności ścian. Cechuje je bogata paleta kolorów i  łatwość aplikacji. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach typu : kuchnie, klatki schodowe, łazienki oraz  budynki użyteczności  publicznej o dużym natężeniu ruchu : szpitale, szkoły, biura, klatki schodowe.

Wybrane kolory z katalogu

Decoverni Industrio

Katalog 3D

Sposób nakładania farb

 
Multi Deco:
Składniki systemu:
 1. DecoverniQuarzo – farba podkładowa.
 2. Decoverni Multi Deco – płatki “na pacę” lub do natrysku.
 3. VerniceMat, VerniceSatin – bezbarwny lakier do zabezpieczeń (opcja).
Etap 1. Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej nanosimy za pomocą wałka farbę podkładową Decoverni Quarzo podbarwioną pod kolor dekoracji. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4-6 h. Etap 2. Płatki Multi Deco możemy nakładać ręcznie lub mechanicznie:
 • Nakładanie ręczne. Pacą ze stali nierdzewnej, nanosimy produkt na powierzchnię ok. 2- 3 m2, wstępnie wyrównujemy i po kilku minutach (w zależności od temperatury otoczenia), delikatnie wygładzamy. Nie zaleca się mocnego dociskania pacy, może to spowodować wyświecenie dekoracji. Należy pamiętać by następne nakładane powierzchnie łączyć „mokre z mokrym”.
 • Nakładanie mechaniczne. Do natrysku stosujemy pistolet natryskowy z dyszą 2-3 mm i o ciśnieniu roboczym 2,5 – 3,0 bar. Wykonujemy równomierny natrysk na całej powierzchni, w wyniku czego uzyskamy efekt delikatnej struktury.
Etap 3. Powierzchnie szczególnie narażone na zabrudzenia zaleca się zabezpieczyć bezbarwnym lakierem VerniceMat lub Vernice Satin. Dodatek brokatu do lakieru lub bezpośrednio do masy Multi Deco pozwoli zwiększyć efekt dekoracyjny.
Efekt Baranka: Składniki systemu:
 1. Decoverni Lisse – farbo podkładowa
 2. Decoverni Efekt Baranka – farbo akrylowa
 3. Decoverni Gel – żel do zabezpieczeń
Etap 1. No powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej nanosimy za pomocą wałka farbę podkładową Decoverni Lisse – biała, bodź podbarwiona pod kolor wykończenia. Pozostawiamy do wyschnięcia no ok. 4-6 h. Etap 2. Farbę Efekt Baranka nanosimy wałkiem z długim włosem w ilości ok. 0,5 kg/m2. Następnie wałkiem “Plaster miodu” modelujemy nałożoną farbę prowadząc go od góry do dołu. Pozostawiamy do wyschnięcia no ok. 24 h. Etap 3. Do zabezpieczenia powierzchni stosujemy Decoverni Gel, do którego możemy dodać płatki dekoracyjne lub brokat. Decoverni Gel nanosimy wałkiem malarskim ze średnim włosem. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6-8 h.
Multi Deco Flock: Składniki systemu:
 1. Decoverni Lisse – farba podkładowa
 2. Klej Multi Deco – farba klejowo pod płatki dekoracyjne.
 3. Decoverni Multi Deco Flock – płatki dekoracyjne. Rozmiary: drobny lub gruby.
 4. Vernice Satine lub Vernice Mat – bezbarwny lakier do zabezpieczeń.
Etap 1. Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej nanosimy za pomocą wałka farbę podkładową Decoverni Lisse. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4-6h. Etap 2. Klej Multi Deco nanosimy w jednolitej warstwie wałkiem malorskim ze średnim włosem i niezwłocznie za pomocą pistoletu natryskowego oddalonego ok. 0,5 m od dekorowanej powierzchni, dokonujemy natrysku płotków. Proce rozpoczynamy od narożników w kierunku “od góry do dołu”. Pozostowiamy do wyschnięcia na ok. 24 h. Etap 3. Przed lakierowaniem delikatnie omiatamy powierzchnię szczotką ze sztywnym włosem z ewentualnego nadmiaru płotków. Następnie wałkiem malarskim nanosimy lakier Vernice Satine lub Vernice Mat. Lakier należy rozprowadzić dokładnie w równomiernej warstwie.
kolory Kolory próbek przedstawionych na stronie są tylko poglądowe, mogą odbiegać od rzeczywistych ze względu na ustawienia monitorów oraz proces robienia zdjęć.
Scroll to Top