Beton Artmodel


Karta Techniczna
Karta Techniczna
Karta Bezpieczeństwa
Karta Bezpieczeństwa
Certyfikaty
Certyfikaty
Film Instruktażowy
Film Instruktażowy


CeboArtModel to odporny na glony i grzyby mineralny tynk architektoniczny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. Doskonale przepuszcza powietrze i jest w pełni zmywalny. Jest prostym w użyciu systemem ekologicznym, który występuje w różnych modnych kolorach. Struktura betonowa na ścianę z charakterystycznymi ubytkami, wżerami i rysami to element każdego nowoczesnego wnętrza. Postaw na modny akcent w swoim domu – wybierz beton mineralny Artmodel!

Katalog 3D

Sposób przygotowania powierzchni:
Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nanosimy pędzlem lub wałkiem grunt głęboko-penetrujący Decoverni Grunt DG-150 i po upływie ok. 4 do 6h. (powierzchnia powinna być sucha) wałkiem malarskim nanosimy podkład Decoverni Quarzo barwiony pod kolor betonu. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8 h. Dekoracja nie wymaga gładkich ścian.

Sposób wykonania BETON ARTMODEL:
Przed nakładaniem, beton należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła wolno-obrotowego. Tak przygotowaną masę nakładamy w jednej warstwie za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Warstwa powinna być równa o grubości ok. 2-3 mm. Wstępnie wygładzamy. Następnie całą stopę pacy przyklejamy i energicznym ruchem, pod kątem prostym, odrywamy ją tworząc strukturę na powierzchni betonu. Pozostawiamy do wstępnego przeschnięcia. Gdy nałożona masa po dotknięciu nie zostawia na dłoni śladu betonu, pacą lekko zagładzamy powierzchnię tworząc charakterystyczne wżery. Ruch pacy powinien być krótki i w różnych kierunkach. Im mocniej dociśniemy pacę tym wżery będą bardziej delikatne. Prace wykonujemy etapami nie przekraczając 2 do 3 m2 dekorowanej powierzchni. Powierzchnie te łączymy ”mokre z mokrym”. Całość dokładnie wygładzamy . Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 12 do 24 h. Wyschniętą dekorację delikatnie szlifujemy drobnym papierem ściernym i odkurzamy. Za pomocą wałka malarskiego lub pędzla impregnujemy beton nanosząc bezbarwną bejcę matową Cebo Tech. Następnie zwilżoną w wodzie gąbką usuwamy ewentualny nadmiar bejcy.
Zrzut ekranu 2023-09-14 113338
Scroll to Top