Muro Craquele


Karta Techniczna
Karta Techniczna
Karta Bezpieczeństwa
Karta Bezpieczeństwa
Certyfikaty
ATEST
Certyfikaty
LZO
Film Instruktażowy
Film Instruktażowy


System pozwalający na uzyskanie nietuzinkowego efektu starej, popękanej ściany. Niebanalny wygląd uzyskujemy dzięki zastosowaniu odpowiedniego żelu, powodującego pękanie nałożonej na niego masy. Ponadto możliwość stosowania dowolnych kombinacji kolorystycznych podkładu i warstwy wykończeniowej, pozwala na aranżowanie wnętrz w różnych stylach od rustykalnych po loftowe.
Przygotowanie powierzchni
Gruntowanie – przygotowujemy powierzchnię zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem NEO GRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY i po upływie około 4–6 h nanosimy biały lub podbarwiony podkład CeboFix R. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6–8 h.

Sposób wykonania Craquele
Po całkowitym wyschnięciu barwionego podkładu nakładamy specjalny żel do spękań CeboBreak. Pracę wykonujemy pędzlem, krótkimi ruchami krzyżowymi. Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia 12-24 h. Po czym przystępujemy do nakładania Muro Craquele najlepiej pacą metalową na grubość około 1–2 mm. Ważne: należy pamiętać o równomiernym nałożeniu masy, uzyskamy wtedy spękania o jednakowej grubości. Nakładając masę na większych powierzchniach poszczególne jej fragmenty łączymy tzw. „mokre z mokrym”. Produkt modelujemy w zależności od wybranego wzoru, starając się na całej nakładanej powierzchni utrzymać jeden wzór. Ważne: pracę powinna wykonywać jedna osoba. Po nałożeniu masy ściągamy taśmę malarską gdy masa jest jeszcze mokra. W wyniku reakcji z CeboBreak po około 10–20 min. , masa Muro Craquele zaczyna pękać, czas ten zależy od grubości nałożonego produktu, temperatury i wilgotności powietrza. Całkowity czas schnięcia to min. 12 h. Po wyschnięciu możemy delikatnie przetrzeć papierem ściernym. Ostateczny wygląd dekoracji uzyskujemy po nałożeniu barwionej bejcy CeboTech rozcieńczonej z wodą 1 : 4. Produkt nakładamy gąbką od dołu kierując się ku górze, delikatnie przecierając. Nadmiar bejcy ściągamy zwilżoną w wodzie gąbką. Pozostawiamy do wyschnięcia.
Przykładowe zestawienie składników MURO CRAQUELE (przy wyborze wersji nakładania – na pędzel)
Scroll to Top