CONCRETE FINI ARTDECO

Concrete Fini ArtDeco


Karta Techniczna
Karta Techniczna
Karta Bezpieczeństwa
Karta Bezpieczeństwa
Certyfikaty
ATEST
Certyfikaty
LZO
Film Instruktażowy
Film Instruktażowy


 

System dekoracyjny Artdeco idealnie wkomponuję się w aranżację wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Tworząc stylowe i pełne elegancji, jak również nowoczesne i fantazyjne wnętrza. Zastosowanie produktów na bazie wosku pszczelego sprawia, że produkt nabiera ponadczasowego matowego charakteru.
Przygotowanie powierzchni
Gruntowanie – przygotowujemy powierzchnię zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nakładamy pędzlem lub wałkiem NEO GRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY i po upływie około 4–6 h nanosimy biały lub podbarwiony podkład QUARZO GG. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6–8 h.

Sposób wykonania ArtDeco
Po całkowitym wyschnięciu podkładu nakładamy białą lub barwioną masę Concrete Fini. Produkt nakładamy pacą metalową na powierzchni około 3–5 m² (nie dopuszczamy do całkowitego wyschnięcia). Następnie przechodzimy do modelowania wałkiem typu „plaster miodu” prowadząc go po całej powierzchni nałożonej masy odczekujemy aż masa delikatnie podeschnie, po czym delikatnie wygładzamy paca metalową. Wygląd wzoru zależy od inwencji wykonawcy, można zostawić więcej śladów po wałku lub mniej bardziej wygładzając pacą. Powierzchnię łączymy techniką „mokre na mokre” nie dopuszczając do podeschnięcia produktu. Po całkowitym wyschnięciu można użyć drobnego papieru ściernego w celu wygładzenia powierzchni. Ostatnim etapem jest nakładanie barwionego Decowax, najczęściej pędzlem po czym przecieramy gąbka. Pozostawiamy do wyschnięcia.
Przykładowe zestawienie składników CONCERTE FINI ARTDECO (przy wyborze wersji nakładania – na pędzel)
Scroll to Top