VERNICE MAT

Lakier Dekoracyjno Ochronny – ASPEKT MATOWY

Bezbarwny, nieżółknący lakier akrylowy, dekoracyjno — ochronny, aspekt matowy. Vernice Mat charakteryzuje się wysokim stopniem przeźroczystości, odpornością na zabrudzenia i działanie wody. Po wyschnięciu tworzy twardą, łatwo zmywalną powłokę.

Zalety Lakieru VERNICE MAT:
  • na bazie wody,
  • duża wydajność,
  • zmywalny,
  • łatwy w aplikacji,
  • odporny na zabrudzenia,
  • bezbarwny.
Opakowania:
1 L
2.5 L
10 L

ZASTOSOWANIE: Wyrób gotowy do utycia. Służy do wykonywania wewnętrznych powłok malarskich o charakterze ochronnym i dekoracyjnym, na podłożach takich jak: beton, tynki cementowe i cementowo wapienne (po 28 dniach od ich nałożenia) oraz płyty G-K, tynki gipsowe i cienkowarstwowe tynki mineralne. Znakomicie nadaje się do wymalowań renowacyjnych już istniejących powłok malarskich podnosząc ich właściwości użytkowe. Lakier możemy stosować jako „samodzielny” produkt np. poprzez nałożenie na farbę DK SATINE. Może być również wykorzystany w niektórych systemach dekoracyjnych DECOVERNI jako warstwa zabezpieczająca np. PROVENCE, GRAFFIA TRAVERTIN, ATHELIE, MULTI DECO FLOCK, MULTI FREE: FARBA EFEKT BARANKA. Do lakiem można dodać brokaty i multikolorowe płatki DECO FLOCK — najczęściej 10-30 g na 1 produktu. Produkt jest kompatybilny z produktami DECOVERNI. W zastosowaniu z wyrobami innych producentów zalecamy przeprowadzić próbę na małej powierzchni.

SKŁAD: Mieszanina dyspersji kopolimerów akrylowych, środków) konserwujących i modyfikujących oraz wody.

MALOWANIE: Lakier nakładamy wałkiem do lakierów lub pędzlem. W przypadku systemu Multi Deco Flock zalecamy użycie wałka z dłuższym włosiem 18mm. Malujemy zgodnie z zasadami sztuki malarskiej. Kolejną warstwę nanosimy po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy nie szybciej jak 24h. Taśmę malarską odrywamy zaraz po pomalowaniu ściany — „na mokro” kiedy lakier na ścianie oraz na taśmie jeszcze dobrze nie wysechł. Producent dopuszcza dodanie 10% wody. Pracę na ścianie należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw metodą »mokre na mokre” unikać malowania fragmentów ścian. Pomieszczenie po malowanki wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu. Szczegółowy opis malowania dostępny w karcie technicznej produktu.

Kolory próbek przedstawionych na stronie są tylko poglądowe, mogą odbiegać od rzeczywistych ze względu na ustawienia monitorów oraz proces robienia zdjęć.

Menu